Raymond Tans je vrhunski nizozemski strokovnjak za kmetijstvo in strategije, ki med drugim trenutno svetuje slovenskemu ministrstvu za kmetijstvo pri postavitvi organizacij proizvajalcev.
Kariero je začel leta 1977 kot tiskovni predstavnik na ministrstvu za kmetijstvo, naravo in kakovost živil na Nizozemskem. Nato je bil kot strokovnjak na področju skupne kmetijske politike EU na Generalnem direktoratu za kmetijstvo in razvoj podeželja pri evropski komisiji v Belgiji odgovoren za pomoč pri klasifikacijski shemi govejega mesa za zniževanje stroškov tržnega posredovanja. Med letoma 1990 in 1996 je bil zaposlen na združenju za dražbe cvetja na Nizozemskem, natančneje na sedežu za evropske zadeve in lobiranje. Glavne naloge na področju lobiranj so bile: ohranjanje znižane stopnje DDV za cvetje in rastline, spodbujevalni sklad EU za cvetje in rastline, razvoj in sprejem trgovalne politike EU za cvetje in rastline.
Kot ataše za kmetijstvo, naravo in kakovost živil pri nizozemski ambasadi v Berlinu/Bonnu v Nemčiji je gradil kariero med letoma 1996 in 2002. Od leta 2002 pa do leta 2008 je bil v okviru ministrstva za kmetijstvo, naravo in kakovost živil odgovoren za postopke odločanja v zvezi s politiko EU na področju sadja, zelenjave, cvetja, rastlin in banan. Bil je vodja delegacije v delovnih skupinah in odborih za upravljanje pri Svetu ministrov EU in evropski komisiji. Bil je tudi vodja delegacije na srečanjih FAO/CODEX in UNECE. Poleg tega je bil svetovalec nizozemskega ministra za kmetijstvo na področju zadev, povezanih s politiko hortikulture.
Med letoma 2008 in 2010 je bil svetovalec za kmetijstvo, naravo in kakovost živil na nizozemski ambasadi v Varšavi na Poljskem, kjer je bil odgovoren za območje Poljske, Estonije, Latvije, Litve in Belorusije.
Od leta 2010 pa deluje kot svetovalec na področju javnih zadev in lobiranja pri kmetijski/hortikulturni politiki EU, trgovinski politiki EU. Z znanjem in izkušnjami, pridobljenimi z večletnim delom na različnih položajih na področju kmetijske in hortikulturne politike EU v Haagu in zunaj Nizozemske, in sicer v Bruslju, Berlinu in Varšavi, pomaga podjetjem in organizacijam pri razvoju strategij na področju javnih zadev in lobiranja, vmesnem upravljanju javnih zadev in lobiranja, nadzorovanju zadev lobiranja in analiziranju deležnikov.